Kozly u Tišic

rodinný dům

Objednavatel tohoto projektu vlastní pozemek již přes 50 let.

Nejprve byla tato chata využívána převážně na víkendové akce rodiny a příbuzných. Majitel se rozhodl, vzhledem k pokročilému věku a odrostlých dětí, které mají již své vlastní rodiny, prodat byt v Praze a na stáří se přestěhovat na toto klidné místo.

V tomto případě začíná celý příběh demolicí chaty. Krom citového vztahu na ní není nic zajímavého, proto je plánován objekt nový, a to, vzhledem k blízké bažině, zvýšená dřevostavba s železobetonovým základem.

Nový objekt poskytuje majiteli při vstupu ochranu pred deštěm, možnost grilování na terase při nepříznivém počasí i moderní obývací pokoj s přiznanými trámy a výhledem do krajiny, která již nikdy zastavěna nebude. Vytápění je čistě pevnými palivy s ohledem na zachováni ekonomičnosti celého projektu. Pro příjezd početné rodiny nebo přátel jsou připraveny další pokoje.

V zadní části objektu je přístřešek pro palivové dřevo umístěn tak, aby se majitel nemusel v zimě brodit sněhem. Prostor pro přikládání do kotle, přístupný jak z interiéru, tak exteriéru, je oddělen z důvodu zabránění znečištění.