Křenice

rodinný dům

ENERGETICKÁ NÁROČNOST BUDOVY "A"
MĚSÍČNÍ NÁKLADY NA PROVOZ 3.500CZK
NA KLÍČ vč. SUTERÉNU a POZEMKU 9.350.000CZK
HRUBÁ STAVBA 4.650.000CZK
SUTERÉN 1.650.000CZK
MOŽNOST UMÍSTĚNÍ NA LIBOVOLNÉM POZEMKU
MOŽNOST DISPOZIČNÍCH ÚPRAV
MOŽNOST ZMĚNY KONSTRUKČNÍHO SYSTÉMU

U tohoto projektu byl kladen důraz na to, aby „nevyčníval“ a nabídnul budoucím majitelům na první pohled skromné bydlení mezi stávající zástavbou. Stavba se nepovyšuje nad ostatní objekty v okolí, má však velké množství skrytých pozitiv a tajů, které nejsou pohledem z ulice patrné.

Dům obdélníkového tvaru je umístěn na ¼ pozemku, na severní straně. Svým tvarem neutiskuje zahradu, nýbrž s ní splývá. Zahradu si snadno upravíte dle vlastních představ a životního stylu. Vždy záleží na tom, jak máte staré děti, nebo zda plánujete zahradu přizpůsobit svému věku.

Jednotlivé místnosti jsou děleny tak, aby se dalo v dome žít zároveň odděleně i spolu, jak tomu bylo dříve. Lidé mají rádi společnost, proto plocha obývacího pokoje s kuchyní je přes 40m2.

Do objektu se vstupuje přes uzavíratelné zádveří, aby se v zimě zbytečně nevětral nebo do něj nebyly zanášeny nečistoty. Prostor pro pračku se sušičkou je oddělen od obytných prostor i koupelny, tzv. „Laundry Room“, aby mohla být místnost samostatně větrána, jako je tomu u severského stylu bydlení.

Obývací část je oddělena od pokojů chodbou. V přízemí se nachází dva pokoje a oddělená koupelna. V patře jsou pokoje tři s oddělenou koupelnou. Každý pokoj je vybaven samostatnou šatnou, přístupnou z pokoje nebo chodby.

V budově, jak je patrné z plánku, je množství úložných prostor. Celý objekt je v plánu podsklepit a vybudovat vinný sklep.

Budoucí majitele příjemně překvapí promyšlená orientace na světové strany, kdy hned ráno zalije koupelny sluneční svit a večer, při příchodu z práce, bude slunce osvětlovat obývací pokoj až do samého západu.

Umístění dvou komínů do štítu není bezúčelné: na střeše se nenacházejí žádné komíny či prvky, jež by šlo těžko parotěsně utěsnit a mohly tak narušit životnost stavby. Taktéž krby jsou dva, jeden umístěn v obývacím pokoji a druhý v pracovně.

Jedná se o dřevostavbu s monolitickým suterénem (bílou vanou) v kategorii PENB A.

Tento objekt je plánován na prodej - podzim 2016.